Jailbreak Tutorial – Iphone 3GS 6.1.3 – 6.1.6

Hello Jailbreak

Redsn0w jailbreak


Tutorial dotyczy wykonania Jailbreaka dla Iphonów 3GS ( na takim właśnie modelu przeprowadzałem owy proces ), które posiadają firmware 6.1.3 do 6.1.6. Dowiemy się tutaj jak zrobić Jailbreak – na początku będzie na uwięzi ( tethered ) aby później odpowiednim programem zainstalowanym w iphonie z repozytorium Cydii urwać się z uwięzi 😉 ( untethered – bez uwięzi ).
Dla Iphone 4 i Ipod`ów z tą wersją firmware proces powinien wyglądać podobnie, lecz lepiej upewnić się jak przebiega owy proces dla naszego urządzenia – nie chcemy przecież mieć problemów 😉

Jeśli chodzi o firmware 6.1.6 to w zasadzie jest to praktycznie to samo co 6.1.3 – w nowszej wersji softu została wprowadzona łatka naprawiająca problemy z SSL.

Do przeprowadzenia Jailbreaka dla telefonu Iphone 3GS ( firmware 6.1.3 – 6.1.6 ) skorzystałem z programu redSn0w w wersji 0.9.15 beta 3, do tego musimy ściągnąć firmware w wersji 6.0.

Do ściągnięcia -> Resn0w 0.9.5 beta 3
i firmware ( musi być w wersji 6.0 oczywiście dla 3GS ) ->
Firmware Iphone

Kolejne etapty przeprowadzania Jailbreak`a:


1. Ściągamy oryginalny firmware w wersji 6.0
2. Uruchamiamy redns0w i podłączamy iPhona
3. Wchodzimy do zakładki EXTRAS
4. Wybieramy Select IPSW i wskazujemy ściągnięte wcześniej oprogramowanie ( musi być w wersji 6.0, jeśli mamy w iphonie 6.1.3 - 6.1.6)
Tutaj zostaniemy zapytani czy mam stary bootrom czy nowy ( sprawdzamy to patrząc na nr seryjny naszego iPhona - 3 cyfra oznacza rok (np. 9 = 2009 ) 2 i 3 cyfra number tygodnia ( np. 26 - 26 tydzień roku 2009 )
Jeśli nasz iphone został wyprodukowany po: 45 tydzień 2009 roku oznacza to, że mamy fixed bootrom ( poprawiony - nowy ).
5. Wychodzimy z Extras ( Back ) i przechodzimy do zakładki JailBreak
6. Zaznaczamy opcję "Install Cydia" - wyłączamy telefon ! Dajemy NEXT >
7. Upewniamy się czy telefon jest wyłączony i znowu dajemy NEXT >
8. Wchodzimy w tryb DFU ( wciskamy jednocześnie POWER + HOME ) czekamy ok 3 sek. puszczamy przycisk POWER trzymając cały czas HOME i czekam ok 10 sek.
9. Czekamy aż proces JailBreak się zakończy.

Uwagi: Jeśli proces zatrzymał się na "waiting for reboot" najprawdopodobniej weszliśmy w tryb DFU zanim poprosił nas o to redsn0w – telefon musi być wyłączony, dopiero jak nas poprosi redsn0w o przejście w DFU to robimy tak jak nam karze !
Zrebootować można też ręcznie, wciskając klawisz POWER + HOME i trzymając kilka sek. aż pojawi się na ekranie obrazek z iTunes ( recovery mode ) niestety nie zawsze następuje kolejny reboot więc należy to robić tak jak wcześniej wspomniałem a „waiting for reboot” nam nie grozi :).

Jeśli Jailbreak ma nowy bootrom to Jailbreak jest na uwięzi !
Jeśli nie wybierzemy pliku z firmware tylko odrazu przejdziemy do jailbreakowania to pojawi się błąd: "Missing keys.plist", należy o tym pamiętać, za każdym razem trzeba wybierać odpowiedni firmware, czy to do jailbreaka czy do „just boot” !

NIE MA CYDI PO JAILBREAKU !

To oznacza, że masz nowy bootrom !
Należy za pomocą redsn0w ( zakładka EXTRAS ) wejść w „Just boot” ale wcześniej należy wybrać firmware:
SELECT IPSW i tutaj wybrać ponownie firmware 6.0. Dopiero po tej operacji należy wejść do „Just boot” !
Wyłączamy telefon, dajemy NEXT i wchodzimy w DFU po skończeniu tej operacji telefon powinien się zrebootować i powinniśmy mieć dostęp do CYDI ! Całe szczęście nie musimy się już meczyć …

JAILBREAK BEZ UWIĘZI ( UNTETHERED )

Po tych operacjach mamy Jailbreaka, no tak tylko, że jest on na uwięzi i trzeba bawić się po każdym restarcie telefonu w „Just Boot”, szczególnie jest to bolesne jeśli mamy unlock za pomocą ultrasn0w i nie mamy aktualnie dostępu do komputera po takim restarcie mamy ponownie locka i trzeba dostać się do komputera i zrobić na nim „JustBoot`a”.

Aby zrobić Jailbreaka untethered, należy zainstalować z Cydii p0sixspwn. Po wykonaniu tej prostej czynności mamy już Jaibreka bez uwięzi 🙂

6 przemyśleń nt. „Jailbreak Tutorial – Iphone 3GS 6.1.3 – 6.1.6

  1. Jeśli tak jest, to znaczy, że telefon ma simlocka. Trzeba skorzystać z programu ultrasn0w, jest tutaj dokładny opis jak to zrobić. Trzeba pamiętać, że nie każdy 3GS się do tego nadaje, trzeba sprawdzić swoją wersję aby nie „ubić” telefonu przy downgradzie basebandu.

 1. Hej. Zrobiłem jailbrake jak w opisie (iphone 3gs mial soft 6.1.6) ale niestety pojawił się komunikat „error” na koniec.
  Teraz telefon wisi na jabłku i co chwile sie zrozłącza.

  Czy to już koniec iphone? Proszę o pomoc czy da się to naprawić.

 2. Witam, mam pytanie! Czy uda się to wszystko, jeśli mam obecnie iphone z systemem ios 4.0.1, ze zrobionym Jailbreakiem i zainstalowanym ultrasn0w żeby uniknąć simlocka?
  chcę to zrobić tak:
  „odtworzyć iphone” w itunes żeby był czysty
  następnie aktualizować do 6.1.6 za pomocą itunes,
  potem zrobić dokładnie to co tutaj w tutorialu (wrócić do wersji 6.0, czy 6.0.1 – jestem zielona czy to jest to samo czy nie :))
  następnie usunąć simlocka programem ultrasn0w dla ios 6.0. (6.0.1?)

  Bardzo proszę o odpowiedź,bo nie chcę zepsuć iphone’a!
  pozdrawiam 🙂

 3. Witam, mam pytanie! Czy uda się to wszystko, jeśli mam obecnie iphone z systemem ios 4.0.1, ze zrobionym Jailbreakiem i zainstalowanym ultrasn0w żeby uniknąć simlocka?
  chcę to zrobić tak:
  „odtworzyć iphone” w itunes żeby był czysty
  następnie aktualizować do 6.1.6 za pomocą itunes,
  potem zrobić dokładnie to co tutaj w tutorialu (wrócić do wersji 6.0, czy 6.0.1 – jestem zielona czy to jest to samo czy nie :))
  następnie usunąć simlocka programem ultrasn0w dla ios 6.0. (6.0.1?)

  dodam, że baseband mam „ten dobry” czyli 05.13.04
  Bardzo proszę o odpowiedź,bo nie chcę zepsuć iphone’a!
  pozdrawiam 🙂

Dodaj komentarz